UWAGA - WAŻNE

 

Nauka zdalna do 29 listopada 2020r.

 

      Na podstawie Rozporządzenia MEiN z dnia 5 listopada 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty przedłuża się okres nauki zdalnej w Szkole Muzycznej I stopnia w Goleniowie do dnia 29 listopada 2020 r. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 9 listopada 2020 r.

Roman Rydz

 

Nauka zdalna od 26 października 2020r. do 8 listopada 2020r.


    Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 23 października 2020r. zarządzam naukę zdalną wszytkich zajęć na platformie DISCORD od dnia 26 października do dnia 8 listopada 2020 r. zgodnie z zaleceniem CEA w Warszawie. Zarządzenie dotyczy wszystkich Pracowników i Uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie i Filii w Nowogatrdzie. Zajęcia będą prowadzone wg wcześniej ustalonego planu zajęć. Wszekie zmiany muszą być konsultowane.


W celu uzyskania dostępu do platformy Discord, prosimy o przysłanie zgłoszenia z prośba o dostęp do platformy Discord na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tytule maila proszę podać: Discord - dostęp. W treści maila proszę podać następujące informacje: imię dziecka, nazwisko dziecka, klasa - zajęcia grupowe, klasa instrumentu, nauczyciel instrumentu.

Poniżej znajduje się instrukcja połączenia się i instalacji programu Discord.

Dyrektor

Roman Rydz

Instrukcja -    Pobierz ...   

 

Klasa klarnetu

Drogie Dzieci i Rodzice!

Z radością zapraszamy do rozpoczęcia nauki gry na klarnecie w naszej szkole muzycznej. Klarnet to instrument wyjątkowy, powstał ponad 200 lat temu i bardzo szybko zdobył sympatię muzyków i kompozytorów na całym świecie. Można na nim grać wszędzie i można zagrać wszystko: muzykę klasyczną, ludową, rozrywkową czy jazz, proste piosenki i wirtuozowskie koncerty. Już w pierwszym roku nauki można zagrać ładną melodię, a w grudniu pierwsze kolędy. Klarnet jest instrumentem dętym drewnianym, czyli aby zagrać na nim musimy wdmuchać powietrze. Ma ciepłą barwę i bardzo przyjemne brzmienie. Jego dźwięk jest najbardziej zbliżony do głosu ludzkiego. Nauka na klarnecie daje wiele radości i przenosi w zaczarowany świat muzyki!

Aneta Ostafin-Mirosz


ostafin     Aneta Ostafin-Mirosz - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu wydziału Instrumentalnego - Pedagogika Instrumentalna (2006). W szkole muzycznej w Nowogardzie pracuje od 1 września 2006 roku. Przez 10 lat prowadziła młodzieżową orkiestrę dętą w Szczecinie. Jako klarnecistka koncertowała z orkiestrami w wielu krajach Europy. W pracy dydaktycznej korzysta z najnowszych metod pracy z uczniami, m.in. dzięki przebytym szkoleniom z najlepszymi światowymi klarnecistami. Obecnie posiada stopień nauczyciela mianowanego. Jej uczniowie wielokrotnie brali udział w konkursach, festiwalach, warsztatach, gdzie niejednokrotnie byli laureatami, również przygotowany przez nią zespół uczniów zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu klarnetowym (2008). Angażując się w pracę szkoły organizowała Warsztaty Klarnetowe dla uczniów, zbiórki żywności dla schroniska, zbiórkę charytatywną dla Domów Dziecka.

Za swoją działalność otrzymała podziękowanie od Dyrektora Szkoły (2012, 2013) i Starosty Powiatu Goleniowskiego (2008, 2014).Jej uczniowie grają regularnie w koncertach szkolnych i na terenie miasta.

 


 

przybyszMałgorzata Przybysz - nauczyciel gry na klarnecie

 

 

 

 

 

 

 


 

2020 Szkoła Muzyczna I stopnia w Goleniowie. All Rights Reserved. Designed By G-DESIGN