Klasa klarnetu

Drogie Dzieci i Rodzice!

Z radością zapraszamy do rozpoczęcia nauki gry na klarnecie w naszej szkole muzycznej. Klarnet to instrument wyjątkowy, powstał ponad 200 lat temu i bardzo szybko zdobył sympatię muzyków i kompozytorów na całym świecie. Można na nim grać wszędzie i można zagrać wszystko: muzykę klasyczną, ludową, rozrywkową czy jazz, proste piosenki i wirtuozowskie koncerty. Już w pierwszym roku nauki można zagrać ładną melodię, a w grudniu pierwsze kolędy. Klarnet jest instrumentem dętym drewnianym, czyli aby zagrać na nim musimy wdmuchać powietrze. Ma ciepłą barwę i bardzo przyjemne brzmienie. Jego dźwięk jest najbardziej zbliżony do głosu ludzkiego. Nauka na klarnecie daje wiele radości i przenosi w zaczarowany świat muzyki!

Aneta Ostafin-Mirosz

ostafin     Aneta Ostafin-Mirosz - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu wydziału Instrumentalnego - Pedagogika Instrumentalna (2006). W szkole muzycznej w Nowogardzie pracuje od 1 września 2006 roku. Przez 10 lat prowadziła młodzieżową orkiestrę dętą w Szczecinie. Jako klarnecistka koncertowała z orkiestrami w wielu krajach Europy. W pracy dydaktycznej korzysta z najnowszych metod pracy z uczniami, m.in. dzięki przebytym szkoleniom z najlepszymi światowymi klarnecistami. Obecnie posiada stopień nauczyciela mianowanego. Jej uczniowie wielokrotnie brali udział w konkursach, festiwalach, warsztatach, gdzie niejednokrotnie byli laureatami, również przygotowany przez nią zespół uczniów zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu klarnetowym (2008). Angażując się w pracę szkoły organizowała Warsztaty Klarnetowe dla uczniów, zbiórki żywności dla schroniska, zbiórkę charytatywną dla Domów Dziecka.

Za swoją działalność otrzymała podziękowanie od Dyrektora Szkoły (2012, 2013) i Starosty Powiatu Goleniowskiego (2008, 2014).Jej uczniowie grają regularnie w koncertach szkolnych i na terenie miasta.

przybyszMałgorzata Przybysz - nauczyciel gry na klarnecie