KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z KSZTAŁCENIA W SZKOLE MUZYCZNEJ - zobacz...
UWAGA
Ważna informacja dla kandytadów i ich rodziców
Zarządzenie dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie w sprawie rekrutacji na rok 2024/2025 - Pobierz...
REGULAMIN REKRUTACJI
Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie
Wniosek o przyjęcie - Pobierz...
Zgoda na publikację wizerunku dziecka - Pobierz...
Podstawa prawna :
Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 12 kwietnia 2019 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych szkół i placówek artystycznych oraz przechodzenie z jednych typów szkół do innych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 686).
§ 1.
- Warunkiem ubiegania się kandydata o przyjęcie do klasy pierwszej jest ukończenie co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 16 lat.
- Kandydat może ubiegać się o naukę w cyklu sześcioletnim - jeśli w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 16 lat.
§ 2.
- Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły składają :
-
- podanie wraz z kwestionariuszem osobowym ( do pobrania w szkole );
- świadectwo ukończenia klasy w poprzednim roku szkolnym (dotyczy uczniów zdających do klas wyższych).
-
- Wymagane dokumenty kandydaci składają w sekretariacie szkoły na dwa dni przed terminem rozpoczęcia rekrutacji.
- Szkoła, w zależności od kierunku kształcenia, może zażądać dodatkowo przedłożenia przez kandydata opinii lekarza – specjalisty.
§ 3.
- Kwalifikacja kandydatów do szkoły odbywa się na podstawie badania przydatności.
- Badanie przydatności kandydatów przeprowadza się w terminie od 1 marca do dnia 30 czerwca roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który przeprowadzane jest postępowanie rekrutacyjne.
- Termin badania przydatności ustala Dyrektor Szkoły.
§ 4.
- W celu przeprowadzenia badania przydatności kandydatów Dyrektor Szkoły powołuje spośród nauczycieli szkoły komisję rekrutacyjną, wyznacza jej skład i przewodniczącego oraz określa zadania członków komisji.
- W przypadkach uzasadnionych liczbą kandydatów, przewodniczący komisji może powołać spośród członków komisji, o której mowa w ust. 1 zespoły rekrutacyjne liczące, co najmniej 3 osoby.
§ 5.
- Badanie przydatności kandydatów do szkoły polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie.
- Sprawdzanie uzdolnień muzycznych polega na badaniu każdego dziecka i ocenie wg punktacji od 1 do 25.
- Badanie przydatności przebiega dwuetapowo :
-
- część pisemna – test Gordona
- część ustna sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na wybranym instrumencie.
-
- O przyjęciu kandydata do szkoły decyduje uzyskanie łącznej oceny ostatecznej minimum 41 pkt. z części pisemnej i ustnej oraz ilość wolnych miejsc w poszczególnych klasach instrumentów.
- W uzasadnionych przypadkach komisja może zaproponować kandydatowi inny instrument niż deklarowany za wiedzą i zgodą rodziców.
§ 6.
- Z przebiegu badania przydatności komisja rekrutacyjna sporządza protokół zawierający listę kandydatów zakwalifikowanych i listę kandydatów niezakwalifikowanych oraz uzyskane przez nich oceny.
- Komisja podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły - w terminie 7 dni od dnia przeprowadzenia badania przydatności.
- Komisja podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły - w terminie do 5 sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który przeprowadzane jest postępowanie rekrutacyjne.
§ 7.
- Po każdej części badania przydatności komisja wpisuje do protokołu uzyskane przez kandydatów wyniki, odrębne dla każdej części badania przydatności.
§ 8.
- Decyzję o przyjęciu do szkoły podejmuje Dyrektor Szkoły na podstawie listy sporządzonej przez komisję rekrutacyjną, zawierającej nazwiska kandydatów, którzy uzyskali wynik kwalifikujący do przyjęcia do szkoły.
§ 9.
- Dopuszcza się możliwość ubiegania się kandydata o przyjęcie do szkoły do klasy wyższej niż pierwsza.
- Dla kandydata, o którym mowa w ust. 1 przeprowadza się egzamin kwalifikacyjny, który ma na celu sprawdzenie, czy predyspozycje i umiejętności kandydata odpowiadają programowi klasy, do której kandydat ma być przyjęty.
- W celu przeprowadzenia egzaminu kwalifikacyjnego Dyrektor Szkoły powołuje spośród nauczycieli szkoły komisję kwalifikacyjną i wyznacza jej przewodniczącego oraz określa zadania członków komisji.
- Z przebiegu egzaminu kwalifikacyjnego komisja sporządza protokół zawierający ocenę predyspozycji i poziomu umiejętności kandydata wg punktacji od 1 do 25.
- Decyzję o przyjęciu kandydata do klasy wyższej niż pierwsza podejmuje Dyrektor Szkoły na podstawie ustalonej przez komisję oceny predyspozycji i poziomu umiejętności odpowiadających programowi klasy, do której kandydat ma być przyjęty.
§ 10.
- uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość przyjęcia ucznia z innej szkoły muzycznej tego samego typu i kierunku kształcenia w czasie trwania roku szkolnego w trybie określonym w § 9 ust.2.
- Kandydat oprócz dokumentów wymienionych § 2 ust. 1 zobowiązany jest dostarczyć potwierdzoną kopię arkusza ocen z poprzedniej szkoły.
- Różnice programowe z przedmiotów objętych nauką w szkole, do której uczeń przechodzi, są uzupełniane w czasie i według zasad ustalonych przez nauczycieli tych przedmiotów.