Klasa perkusji

Klasa perkusji w Szkole Muzycznej I stopnia w Goleniowie powstała w 2018 roku.
          W gronie instrumentów perkusyjnych znajdziemy, nie jedynie powszechnie znany zestaw perkusyjny, ale przede wszystkim bardzo duże grono instrumentów klasycznych, takich jak: werbel, dzwonki, ksylofon czy kotły. Każdy adept sztuki perkusyjnej zaczyna swoją przygodę od gry na werblu. Poznając technikę oraz wartości rytmiczne, otwiera sobie drogę do poznania nut, dzięki którym może zacząć grać rozmaite melodie na instrumentach sztabkowych.

rakowskiMarcin Rakowski - nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych. Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie w Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie prof. Jorge Luis Valcarcel Gregorio. Laureat dwóch pierwszych oraz jednej drugiej nagrody podczas konkursu w Filadelfii (IT). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na swoim koncie ma koncerty w kraju oraz za granicą, m.in.: w Niemczech, Danii oraz we Włoszech.