nabor2020

 

 

 

BADANIE PRZYDATNOŚĆI KANDYDATÓW 


GOLENIÓW

Badanie przydatności kandydatów do Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2020 r.

 

NOWOGARD 

Badanie przydatności Kandydatów do Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie Filia w Nowogardzie odbędzie się w dniu 24 czerwca 2020 r.


Szczegółowe informacje      Do pobrania ..   

 

Klasa altówki

          Altówka (w jęz. włoskim 'viola') - należy do rodziny instrumentów smyczkowych. Wyglądem bardzo przypomina skrzypce, jednak jest od nich nieco większa, a jej dźwięk niższy - o pięknej aksamitnej barwie. Spotkać ją możemy w orkiestrach, zespołach kameralnych oraz podczas występów solo.W naszej szkole klasa altówki istnieje od 2009 roku. Pożądane cechy u dzieci pragnących rozpocząć naukę gry na violi (poza dobrym słuchem muzycznym, poczuciem rytmu, zapałem do nauki, systematycznością) to: wiek między siódmym a dziewiątym rokiem życia i wzrost średni lub wysoki. Jedyne przeciwskazanie: brak chęci. :)

Nie ma konieczności posiadania własnego instrumentu - istnieje możliwość wypożyczenia go ze szkolnego magazynu instrumentów, w odpowiednim dla siebie rozmiarze.


pflorekPatrycja Florek - nauczyciel gry na altówce

 

 

 

 

 

 

 

 

 


estepienEwelina Stępień - nauczyciel gry na altówce

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

2020 Szkoła Muzyczna I stopnia w Goleniowie. All Rights Reserved. Designed By G-DESIGN