Klasa altówki

Altówka (w jęz. włoskim 'viola') - należy do rodziny instrumentów smyczkowych. Wyglądem bardzo przypomina skrzypce, jednak jest od nich nieco większa, a jej dźwięk niższy - o pięknej aksamitnej barwie. Spotkać ją możemy w orkiestrach, zespołach kameralnych oraz podczas występów solo.W naszej szkole klasa altówki istnieje od 2009 roku. Pożądane cechy u dzieci pragnących rozpocząć naukę gry na violi (poza dobrym słuchem muzycznym, poczuciem rytmu, zapałem do nauki, systematycznością) to: wiek między siódmym a dziewiątym rokiem życia i wzrost średni lub wysoki. Jedyne przeciwskazanie: brak chęci. :)

Nie ma konieczności posiadania własnego instrumentu - istnieje możliwość wypożyczenia go ze szkolnego magazynu instrumentów, w odpowiednim dla siebie rozmiarze.

pflorekPatrycja Florek - nauczyciel gry na altówce

estepienEwelina Stępień - nauczyciel gry na altówce