nabor2020

BADANIE PRZYDATNOŚĆI KANDYDATÓW

GOLENIÓW

Badanie przydatności kandydatów do Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2020 r.

NOWOGARD

Badanie przydatności Kandydatów do Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie Filia w Nowogardzie odbędzie się w dniu 24 czerwca 2020 r.

Szczegółowe informacje      Do pobrania ..

Klasa altówki

Altówka (w jęz. włoskim 'viola') - należy do rodziny instrumentów smyczkowych. Wyglądem bardzo przypomina skrzypce, jednak jest od nich nieco większa, a jej dźwięk niższy - o pięknej aksamitnej barwie. Spotkać ją możemy w orkiestrach, zespołach kameralnych oraz podczas występów solo.W naszej szkole klasa altówki istnieje od 2009 roku. Pożądane cechy u dzieci pragnących rozpocząć naukę gry na violi (poza dobrym słuchem muzycznym, poczuciem rytmu, zapałem do nauki, systematycznością) to: wiek między siódmym a dziewiątym rokiem życia i wzrost średni lub wysoki. Jedyne przeciwskazanie: brak chęci. :)

Nie ma konieczności posiadania własnego instrumentu - istnieje możliwość wypożyczenia go ze szkolnego magazynu instrumentów, w odpowiednim dla siebie rozmiarze.

pflorekPatrycja Florek - nauczyciel gry na altówce

estepienEwelina Stępień - nauczyciel gry na altówce